پادکست های رادیو هسته سخت اولین سه شنبه هر ماه در سایت الفبای فردا منتشر می شوند.  هر پادکست به موضوع خاصی اختصاص دارد. در پنجمین پادکست رادیو هسته سخت به موضوع ” ترس” پرداخته شده است. در این پادکست، مربی تلاش می کند همراه با دانش آموزان حاضر در کارگاه، به تعریف و شناسایی ترس بپردازد.  

 شهربانو یکی از دانش آموزان موفق شعبه مشهد و علاقه مند به پادکست های رادیو هسته سخت، نظرش را درباره یکی دیگر از این پادکست ها چنین بیان می کند:

“وجود حسی به نام ترس در ما ضروری است چون ما را از خطرات آگاه و در برابرشان حفظ می کند.

ترس در همه ما هست. بعضی ترس ها را باید بپذیریم و خودمان را در معرض آن خطر قرار دهیم. اتفاقا متوجه می شویم ترس چیزی بدی نیست و باید به خاطرش شاکر هم بود. 

ترس افراد مختلف متفاوت است و نباید ترس های مان را با دیگری مقایسه کنیم. همیشه نباید در مقابل ترس ها عقب نشینی کرد بلکه باید بر آن غلبه کرد تا شهامت خودمان را بالا ببریم.

تعریف علمی از ترس که وجود دارد ثابت می کند که بعضی ترس ها واقعی هستند. اما بعضی ترس ها را ما در تصورات مان به وجود می آوریم. مثل ترس از آینده. 

ادامه صحبت های شهربانو را در سایت دارالاکرام بخوانید:

https://darolekram.com/?p=15231

با همراهی یکدیگر همتی مضاعف کنیم تا دیگر در این سرزمین، هیچ کودک، نوجوان یا جوان با انگیزه و با استعدادی، به دلیل فقر از حق تحصیل محروم نشود.

موسسه خیریه دارالاکرام، حامی تحصیل دانش آموزان کم برخوردار در سراسر کشور

روابط عمومی شعبه مشهد

مطالب مرتبط

چهاردهمین پادکست رادیو هسته سخت: “بی‌نظمی، قسمت دوم”

چهاردهمین پادکست رادیو هسته‌ی سخت به موضوع “بی‌نظمی” می‌پردازد. در این اپیزود تسهیلگران از تجربیات خود در کارگاه‌های هنرمند درون […]

سیزدهمین پادکست رادیو هسته سخت: “ستم‌کشی، قسمت دوم”

🔹 سیزدهمین پادکست رادیو هسته‌ی سخت به موضوع “ستم‌کشی” می‌پردازد.  در این اپیزود درباره‌ی فرهنگ ستم‌کشی و زورگویی می‌شنویم که […]

دوازدهمین پادکست رادیو هسته سخت: “بیم و امید آموختن”

🔹 دوازدهمین پادکست رادیو هسته‌ی سخت به موضوع “بیم و امید آموختن” می‌پردازد. در این اپیزود مربیان و تسهیلگران از […]