راه‌اندازی سامانه فرزندخواندگی در سازمان بهزیستی

حبیب الله مسعودی فرید معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی با اشاره به راه‌اندازی سامانه فرزندخواندگی در سازمان بهزیستی اظهار کرد: زوج‌هایی که قصد فرزندخواندگی از شیرخوارگاه‌ها را دارند، می‌توانند با مراجعه به سامانه فرزندخواندگی، درخواست خود را ثبت کنند. وی افزود: در این سامانه، زوجین می‌توانند بدون مراجعه حضوری، مدارک مورد نیاز خود را بارگذاری و با کدی که از طریق سامانه در اختیار آنها قرار می‌گیرد، روند کار را پیگیری کنند. معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: راه اندازی سامانه فرزندخواندگی باعث ایجاد شفافیت در روند کار می‌شود و از مراجعات متعدد حضوری شهروندان جلوگیری می‌کند.

به ازای هر کودک، ۱۰ متقاضی فرزندخواندگی ..

مسعودی فرید در خصوص آمار پیش نوبتی برای دریافت فرزند از مراکز بهزیستی بیان کرد: طبق آمار به ازای هر یک کودک، ۱۰ تا ۱۱ زوج متقاضی برای دریافت فرزند خوانده داریم و دلیل آن‌هم این است که تعداد کودکان قابل واگذاری در مقایسه با درخواست‌ها کم است.

وی گفت: متقاضیان فرزندخواندگی عمدتا خواهان فرزند دختر، نوزاد و کودکان زیر ۳ سال هستند و تعداد اندک نوزادان در مراکز بهزیستی باعث می‌شود روند دریافت فرزند طولانی شود، در صورتی‌که اگر زوجین درخواست فرزندخواندگی کودکان با سن بالاتر را داشته باشند، روند کار سریع‌تر و طی دو تا سه ماه انجام می‌شود.

(ماخذ: باشگاه خبرنگاران جوان)

https://alefbayefarda.ir/?p=455

مطالب مرتبط

عدالت آموزشی؛ مهم‌ترین گام برای کاهش شکاف طبقاتی

عدالت یکی از مفاهیمی است که خیر نهایی انسان‌ها را تامین می‌کند و در رأس فضایلی قرار دارد که تحقق‌بخش […]

در تکاپوی رسیدن به تکنولوژی

زنگ آخر کرونا، دغدغه والدین کردستانی‌ این روزها شبیه زنگ آخر مدرسه است که همه دانش آموزان لحظه شماری می‌کردند […]

طرح آبا (آشتی با آموزش)

طرح آبا طرح ملی است که آموزش و پرورش کشوری جهت رفع تبعیض در سوادآموزی کودکان و نگه داشتن کودکان […]