X

تا کنون به همت 2712 خیر نیک‌اندیش 7059 دانش‌آموز مستعد فاقد سرپرست موثر و در خطر ترک تحصیل بورسیه تحصیلی شده اند.
این دانش‌آموزان توسط 439 مددکار همراهی میشوند تا مسیر زندگی و تحصیلشان هموار تر شود.
اما در حال حاضر 460 دانش‌آموز دیگر منتظر بورسیه هستند٬ کمک کنید تا این دانش‌آموزان نیز از بورسیه (کمک هزینه تحصیلی ) بهره مند گردند. من هم هستم

راه‌اندازی سامانه فرزندخواندگی در سازمان بهزیستی

حبیب الله مسعودی فرید معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی با اشاره به راه‌اندازی سامانه فرزندخواندگی در سازمان بهزیستی اظهار کرد: زوج‌هایی که قصد فرزندخواندگی از شیرخوارگاه‌ها را دارند، می‌توانند با مراجعه به سامانه فرزندخواندگی، درخواست خود را ثبت کنند. وی افزود: در این سامانه، زوجین می‌توانند بدون مراجعه حضوری، مدارک مورد نیاز خود را بارگذاری و با کدی که از طریق سامانه در اختیار آنها قرار می‌گیرد، روند کار را پیگیری کنند. معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: راه اندازی سامانه فرزندخواندگی باعث ایجاد شفافیت در روند کار می‌شود و از مراجعات متعدد حضوری شهروندان جلوگیری می‌کند.

به ازای هر کودک، 10 متقاضی فرزندخواندگی ..

مسعودی فرید در خصوص آمار پیش نوبتی برای دریافت فرزند از مراکز بهزیستی بیان کرد: طبق آمار به ازای هر یک کودک، ۱۰ تا ۱۱ زوج متقاضی برای دریافت فرزند خوانده داریم و دلیل آن‌هم این است که تعداد کودکان قابل واگذاری در مقایسه با درخواست‌ها کم است.

وی گفت: متقاضیان فرزندخواندگی عمدتا خواهان فرزند دختر، نوزاد و کودکان زیر ۳ سال هستند و تعداد اندک نوزادان در مراکز بهزیستی باعث می‌شود روند دریافت فرزند طولانی شود، در صورتی‌که اگر زوجین درخواست فرزندخواندگی کودکان با سن بالاتر را داشته باشند، روند کار سریع‌تر و طی دو تا سه ماه انجام می‌شود.

(ماخذ: باشگاه خبرنگاران جوان)

مطالب مرتبط

عدالت آموزشی؛ مهم‌ترین گام برای کاهش شکاف طبقاتی

عدالت یکی از مفاهیمی است که خیر نهایی انسان‌ها را تامین می‌کند و در رأس فضایلی قرار دارد که تحقق‌بخش […]

در تکاپوی رسیدن به تکنولوژی

زنگ آخر کرونا، دغدغه والدین کردستانی‌ این روزها شبیه زنگ آخر مدرسه است که همه دانش آموزان لحظه شماری می‌کردند […]

طرح آبا (آشتی با آموزش)

طرح آبا طرح ملی است که آموزش و پرورش کشوری جهت رفع تبعیض در سوادآموزی کودکان و نگه داشتن کودکان […]