X

تا کنون به همت 2712 خیر نیک‌اندیش 7059 دانش‌آموز مستعد فاقد سرپرست موثر و در خطر ترک تحصیل بورسیه تحصیلی شده اند.
این دانش‌آموزان توسط 439 مددکار همراهی میشوند تا مسیر زندگی و تحصیلشان هموار تر شود.
اما در حال حاضر 460 دانش‌آموز دیگر منتظر بورسیه هستند٬ کمک کنید تا این دانش‌آموزان نیز از بورسیه (کمک هزینه تحصیلی ) بهره مند گردند. من هم هستم

پیامدهای غیر انسانی ازدواج زود هنگام بر میلیون‌ها کودک در جهان

حدود 650 میلیون کودک به جهت ازدواج زودهنگام و خارج شدن از روند طبیعی آموزش، از شادی‌های کودکی محروم شده‌اند. این وضعیت در حالی است که طی دو دهه اخیر، پیشرفت‌های قابل توجه در زمینه حقوق کودک حاصل شده است. سازمان خیریه نجات کودکان تأکید کرد از هر 4 کودک زیر 18 ساله، یک کودک هنوز محروم از حق ایمنی و سلامت دوران کودکی است. در میان کودکان، آن‌ها که در مناطق تنش و درگیری به‌سر می‌برند آسیب‌پذیرتر از دیگر کودکان هستند.

در گزارش سازمان یاد شده هم‌چنین اعلام شده حدود 31 میلیون کودک به اجبار، فاقد مکان شده‌اند که این امر نسبت به سال 2000 میلادی حدود 80 درصد رشد را نشان می‌دهد. این نهاد فعال حقوقِ کودک، پیش‌بینی کرد حدود 420 میلیون کودک در مناطق مخاصمه و درگیری زندگی می‌کنند مانند سوریه، افغانستان، آفریقای مرکزی، عراق، مالی،کنگو، لیبی، یمن و میانمار؛

(ماخذ: الجزیره انگلیسی)

ابراز نگرانی در مورد جان دختربچه های باردار شده ناشی از تجاوز

گروه‌های فعال در زمینه حقوق باروری از چند کشور آمریکای لاتین (اکوادور،گواتمالا، نیکاراگوئه) برای دفاع از دخترانی‌که مورد تجاوز قرار گرفته و باردار شده‌اند به سازمان ملل دادخواهی کردند تا قوانین سخت‌گیرانهِ سقط جنین در کشورهایشان مورد اصلاح و بازبینی قرار گیرند.

نهادهای مزبور اعلام کردند قوانینِ مبتنی بر آموزه‌های مسیحیتِ کاتولیک در کشورهایشان محدودیت‌های زیادی برای سقط جنین حتی در یک چنین بارداری‌هایی به‌بار آورده که ناقض حقوق دختران زیر 18 ساله یاد شده است. دادخواهی مزبور، نزد کمیته حقوق بشرِ سازمان ملل، مرجع نظارتی میثاقِ بین‌المللیِ حقوق مدنی و سیاسیِ مطرح شده است. در قوانین کشورهای مورد اشاره، اگر فردی به هر دلیل سقط جنین کند با زندان طولانی مدت مواجه خواهد شد.

(ماخذ: سی ان ان)

مطالب مرتبط

عدالت آموزشی؛ مهم‌ترین گام برای کاهش شکاف طبقاتی

عدالت یکی از مفاهیمی است که خیر نهایی انسان‌ها را تامین می‌کند و در رأس فضایلی قرار دارد که تحقق‌بخش […]

در تکاپوی رسیدن به تکنولوژی

زنگ آخر کرونا، دغدغه والدین کردستانی‌ این روزها شبیه زنگ آخر مدرسه است که همه دانش آموزان لحظه شماری می‌کردند […]

طرح آبا (آشتی با آموزش)

طرح آبا طرح ملی است که آموزش و پرورش کشوری جهت رفع تبعیض در سوادآموزی کودکان و نگه داشتن کودکان […]