فراخوان دومین جایزه سالانه الفبای فردا موسسه خیریه دارالاکرام و کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران

(ویژه روز جهانی کودک)

موسسه خیریه دارالاکرام، طی دو دهه گذشته، برای رعایت حق آموزش کودکان مستعد فاقد سرپرست موثر در سراسر ایران فعالیت‌های حمایتی، آموزشی و فرهنگی متنوعی انجام داده است. این مؤسسه با هدف ترویج ارزش‌های انسانی و اسلامی مربوط به رعایت حقوق کودکان و تقدیر از تلاشگرانی که در این زمینه نقش‌آفرینی‌های برجسته ملی داشته‌اند از سال ۱۳۹۸ جایزه ویژه‌ای را تعیین کرده تا در روز جهانی کودک، به برگزیدگان، متناسب با موضوع فراخوان و به عنوان حمایت از آنها اعطا کند.

تاکنون یک دوره از جایزه سالانه الفبای فردا با موضوع «برجسته‌ترین تلاش‌های رسانه‌ای در حوزه حقوق کودک» برگزار شده است.

ثبت‌نام در جایزه

دومین جایزه سالانه الفبای فردا در سال ۱۳۹۹ نیز با موضوع «تلاش‌های مربوط به تغییر سبک زندگی متناسب با شرایط بحران کرونا و با تمرکز بر حق تحصیل کودکان» به اجرا درخواهد آمد.

شیوعِ کرونا نه تنها سیستم‌های بهداشتی و درمانی دنیا را با چالش‌های متعددی روبه‌رو کرده بلکه حوزه‌ی تعلیم و تربیت را نیز تحت تاثیر قرار داده است.

تامین هزینه‌ی اینترنت، خرید تلفن همراه و تبلت در بسیاری از خانواده‌ها به یک معضل تبدیل شده است؛ در چنین شرایطی نمی‌توان انتظار داشت دانش‌آموزان بتوانند با وجود دغدغه‌های فراوان، به خوبی از آموزش‌های راه دور استفاده کنند. همچنین ضعف در فراگیری دانش و مهارت، نبود تمرکز کافی در محیط خانه و دوری از شور و نشاط حضور در مدرسه  می‌تواند در بلندمدت مشکلاتی برای نوجوان به همراه داشته باشد.

 نظر به اهمیت این موضوع و تغییر بنیادین اسلوب آموزشِ کودکان و نوجوانان در دوران پساکرونا، موضوع دومین جایزه سالانه به آگاهی از این تغییرات اختصاص یافته است .

الف) نهاد عمومی اعم از حاکمیتی یا غیر دولتی که با ابتکارات و خلاقیت‌ها و عملکردهای متنوع خود بیشترین کمک را به رعایت و پیشبرد حقوق کودکان مقیم ایران در فضای دیجیتال معمول داشته است.

ب) شهروندانی که در قالب فعالیت‌های داوطلبانه و خیریه‌ای و ابتکارات و فعالیت‌های ماهوی مختلف در زمینه موضوع یاد شده اثرگذاری برجسته‌ای داشته‌اند.

ج) فعالان رسانه‌ای که در ترویج ارزش‌ها و اصول و فنون مربوط به موضوع اعلامی و شناسایی و معرفی راهکارها و نقد عملکردهای نامناسب و معرفی دستاوردهای مثبت جامعه جهانی به مخاطبان داخلی، ایده‌پردازی و تلاش اثربخش برجسته‌ای را معمول داشته‌اند.

آدرس ارسال مستندات:

ایمیل:           info@darolekram.com

شبکه‌های اجتماعی: https://www.instagram.com/alefbayefarda

مهلت معرفی نامزدها: پایان مهر ماه ۱۴۰۰

شماره تماس: ۰۲۱۵٨۶١۴ داخلی ۱۱۰

دبیرخانه جایزه سالانه الفبای فردا؛ ویژه روز جهانی کودک

موسسه خیریه و عام‌المنفعه دارالاکرام

https://alefbayefarda.ir/?p=3632

مطالب مرتبط

چهارمین جایزه سالانه الفبای فردا به برترین فعالان حوزه حقوق کودک تعلق گرفت

کودک چون ما صدا دارد؛ چشم دارد؛ گوش دارد. کودک چون ما قلب دارد، احساس دارد، عاطفه دارد. کودک چون […]

گزارش دبیرخانه چهارمین جایزه سالانه الفبای فردا  

موسسه‌ی خیریه‌ی دارالاکرام که بیش از دو دهه در زمینه‌ی حفظ حق آموزش کودکان مستعد فاقد سرپرست موثر در سراسر […]

مراسم تجلیل از فعالان حوزه سلامت روان کودک و نوجوان در چهارمین جایزه سالانه

موسسه خیریه دارالاکرام و کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران برگزار می‌کنند: (ویژه روز جهانی کودک) موضوع: تجلیل از  شایسته‌ترین‌ها بر […]