دارالاکرام با همکاری نشر نی برگزار می‌کند:

سومین نشست خیر و خرد با موضوع

«دانش آموزان و کرونا؛ چالش‌ها و فرصت‌ها»

سخنران: دکتر علی صاحبی، روان شناس بالینی و مربی ارشد موسسه بین المللی ویلیام گلسر (موسسه انتخاب ایران)
زمان:۱ مهر ماه ۱۳۹۹
ساعت:۲۰.۳۰ الی ۲۲.۰۰

سومین جلسه از سلسله نشست های خیر و خرد به همت موسسه خیریه دارالاکرام و همکاری نشر نی، اول مهرماه ۱۳۹۹ در شهر مشهد برگزار خواهد شد. سلسله نشست های خیر و خرد از سال گذشته با هدف توسعه ادبیات امر خیر و یافتن پاسخ مناسب به چیستی و چگونگی خیر موثر از سوی دارالاکرام طراحی و برنامه ریزی شده و بسیار مورد استقبال متفکران این حوزه قرار گرفته است.

سخنران جلسه، دکتر علی صاحبی، روان شناس بالینی و مربی ارشد موسسه بین المللی ویلیام گلسر(موسسه انتخاب ایران)، به موضوع “دانش آموزان و کرونا؛ چالش ها و فرصت ها” خواهند پرداخت. مبحث فوق در سه بخش، چالش های والدین با فرزندان در این دوره، انگیزه زدایی از دانش آموزان در این برهه زمانی و نیز موضوع کرونا و معلمین ارائه می شود.

دکتر علی صاحبی ضمن تاکید بر شرایط خاص حاکم بر کشور و مشکلات عمده دانش آموزان به دلیل تعطیلی کامل و نیمه تعطیلی مدارس اعم از انزوا، از بین رفتن تعاملات اجتماعی و ارتباط با دوستان، بی نظمی، برهم خوردن برنامه های روتین و عادی زندگی، بی انگیزگی، رخوت و کسالت و در نهایت کاهش فعالیت های جسمی دانش آموزان، به ارائه راهکارها و توصیه های مفید و ارزشمندی در این زمینه به والدین، معلمان و دانش آموزان خواهند پرداخت. گزارش کامل این نشست در سایت الفبای فردا منتشر خواهد شد.

https://alefbayefarda.ir/?p=1480

مطالب مرتبط

بیست و سومین نشست خیروخرد – گزارش نشست

بیست و سومین نشست خیروخرد در ۲۹ بهمن ۱۴۰۲ برگزار شد و در آن دکتر محمود مهرمحمدی به بحران کیفیت […]

فراخوان نشست بیست و سوم خیر و خرد

دارالاکرام برگزار می‌کند: موضوع: بحران کیفیت در نظام آموزش و پرورش و راه‌حل‌های آن شرح و بررسی ایده«مدرسه ملی» سخنران: […]

بیست‌ و دومین نشست خیر و خرد-گزارش نشست

آیا «دیگر‌دوستی مؤثر» تأثیرات منفی دارد؟ نگاهی انتقادی به ایده‌های پیتر سینگر بیست‌ و دومین نشست خیر و خرد در […]