دارالاکرام با همکاری نشر نی برگزار می‌کند:

سیزدهمین نشست خیر و خرد با موضوع

«حال و آینده‌ی مسائل اجتماعی ایران و خیرخواهی‌های مؤثر آموزشی»

بخش دوم: مطالعات موردی/مدنی

سخنران: دکتر هادی خانیکی؛ استاد دانشگاه، پژوهشگر و مترجم حوزه‌ی علوم اجتماعی و علوم ارتباطات
زمان:دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱
ساعت:۱۸:۳۰ تا ۱۹:۳۰

سیزدهمین نشست خیر و خرد با موضوع “حال و آینده‌ی مسائل اجتماعی ایران در خیرخواهی‌های موثر آموزشی” با حضور دکتر هادی خانیکی؛ استاد دانشگاه، پژوهشگر، محقق و کنشگر حوزه‌ی علوم اجتماعی و ارتباطات با همکاری نشر نی در دارالاکرام برگزار می‌شود.

سخنران این نشست که در هفته‌های اخیر خبر از ابتلای خود به بیماری سرطان را داده است، در بخش دوم از طرح بحث خویش پیرامون “نسبت میان تحولات اجتماعی و شکل‌گیری همبستگی‌های جدید بر پایه‌ی خیرخواهی‌های آموزشی” به بررسی مسئله‌ی امکان پیشبرد خیرخواهی‌های آموزشی بر پایه‌ی سرمایه‌ی اجتماعی فردی یا سرمایه‌ی نهادی می‌پردازد.

محور نشست:

بر اساس مطالعات و پژوهش‌های اجتماعی که پیش از انقلاب اسلامی سال ۵۷ تاکنون انجام گرفته است، جامعه ایران در معرض تحولات پردامنه‌ای قرار داشته که در کانون آنها، وضعیت “همبستگی اجتماعی” و ضعف و قوت آن در خور توجه است.

اینکه همبستگی به کدام سو رفته است و می‌رود و نیز امور نیکوکارانه و اقدام مدنی به طور عام و شمول آن به حوزه تعلیم و تربیت به طور خاص، چه سمت و سویی یافته و با چه بایدها و نبایدهای نظری و تجربی روبه‌روست موضوعیست که می‌‌تواند در سه بخش نظری (رهیافت های پژوهشی)، تجربی (مطالعات موردی/مدنی) و چشم‌اندازی برای آینده(گفت‌و‌گو) مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرد.

مطالب مرتبط

چهاردهمین نشست خیر و خرد

موسسه خیریه دارالاکرام، حامیِ آموزشِ بیش از ۷۵۰۰ دانش‌آموز بااستعدادِ در معرضِ خطر ترکِ تحصیل از سراسر ایران، با بیش […]

فراخوان چهاردهمین نشست خیر و خرد

دارالاکرام برگزار می‌کند: چهاردهمین نشست خیر و خرد: بایسته های نیکوکاری موثر سخنران: آقای اردشیر منصوری، عضو انجمن ایرانی اخلاق […]

گزارش سیزدهمین نشست از سلسله نشست های خیر و خرد

سیزدهمین نشست خیر و خرد برگزار شد سیزدهمین نشست خیر و خرد با موضوع «حال و آینده‌ی خیرخواهی‌های موثر آموزشی […]