خیر و خرد

یازدهمین نشست خیر و خرد

  موسسه خیریه دارالاکرام با همکاری نشر نی برگزار می کند: موضوع نشست یازدهم: "تفاوت‌های فرهنگی در امور خیریه، اهمیت ترویج چشم‌اندازهای چند فرهنگ‌گرایانه در کارهای داوطلبانه" سخنران: ندا کردونی، مدرس دانشگاه و پژوهشگر مطالعات قومی زمان: یکشنبه ۲۵ مهر ماه ۱۴۰۰ در این نشست به این پرسش پاسخ داده خواهد شد که چگونه چشم‌اندازهای چندفرهنگ‌گرایانه می‌توانند تصمیم‌گیری، سیاست‌گذاری و اقدامات عملی را در سازمان‌ها و نهادهای خیریه و عام المنفعه دگرگون ساخته و به انتخاب‌های بهتر در مسیر مسئولیت‌های اجتماعی و خیر جمعی کمک کنند.

دهمین نشست خیر و خرد

موسسه خیریه دارالاکرام با همکاری نشر نی برگزار می کند موضوع نشست دهم: کردستان و خیریه ها سخنران:  دکتر اسعد اردلان، حقوقدان، نویسنده، پژوهشگر تاریخ، فعال اجتماعی و فرهنگی در استان کردستان، مدرس دانشگاه،عضو هیات امنای دو موسسه خیریه در سنندج زمان: سه شنبه ۲۹ تیرماه ۱۴۰۰ در این نشست به ابعاد مختلف فعالیت های خیریه های استان کردستان شامل سابقه فعالیت ها، میزان برخورداری استان از کمک های برون استانی، نیازهای آینده، و چشم انداز فعالیت ها در خیریه های آن پرداخته خواهد شد

نهمین نشست خیر و خرد

    موسسه خیریه دارالاکرام با همکاری نشر نی برگزار می کند: موضوع نشست نهم: "توانبخشی فرهنگی معلولان و وظایف خیریه ها" و تغییر دیدگاه خیریه ها به معلولین. سخنران: محمد نوری، مدیرعامل دفتر فرهنگ معلولین زمان: سه شنبه ۲٨ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ در این نشست این موضوع مورد بررسی قرار می گیرد که آنچه معلولین به آن نیاز دارند تغییر ذهنیت، باور، درک و یافتن قدرت های فراوانی است که در آنها به ودیعه گذاشته شده است. بدین ترتیب لازم است تا خیریه ها نیز رسالت خویش را در همین سمت و سو تعریف کرده و از روش های پیشین دست بردارند. در کشورهای توسعه یافته با استفاده از چنین دیدگاهی توانسته اند به موفقیت های بزرگی دست پیدا کنند. خیر خردمندانه برای این جامعه در چنین فضایی باید دیده و تعریف شود.

هشتمین نشست خیر و خرد

    موسسه خیریه دارالاکرام با همکاری نشر نی برگزار می کند: موضوع نشست هشتم: "مناسبات اداری دولت و خیریه ها" سخنران: مهندس سید احمد نصری زمان: سه شنبه ۲۴ فروردین ماه ۱۴۰۰ رابطه خیریه ها و دولت می تواند از زوایای مختلف مورد تامل قرار گیرد. عموما نمایندگان خیریه ها از تجربیات خود در ارتباط با دولت سخن گفته اند اما کم پیش آمده است که فردی با تجربه سمت های دولتی، روابط خیریه ها و دولت را مورد تامل قرار دهد. در هشتمین نشست از سلسله نشست های خیر و خرد میزبان مهندس سید احمد نصری هستیم. در این نشست به موضوعاتی چون روابط اداری خیریه ها و دولت، بسترهای توسعه و نقش آفرینی خیریه ها در استان ها و چگونگی این همکاری ها پرداخته خواهد شد.

هفتمین نشست خیر و خرد

موسسه خیریه دارالاکرام با همکاری نشر نی برگزار می کند: هفتمین نشست از سلسله نشست های خیر و خرد با موضوع " آسیب شناسی رویکرد خیریه ها، بررسی تطبیقی نهادهای خیریه در ایران و سایر کشورها" سخنران: حسین افشین منش، مترجم و پژوهشگر حوزه مطالعات ژاپن زمان برگزاری: سه شنبه ۲۸ بهمن ماه ٩٩، ساعت : ١٨:٣٠ الی ٢٠ نشست های خیر و خرد می کوشد با آسیب شناسی ساختارها، روش ها و نحوه تعامل با جامعه هدف در سمن ها و خیریه ها، آنها را هر چه بیشتر به تولید خیری خردمندانه، مفید و موثر رهنمون سازد.

ششمین نشست خیر و خرد

موضوع نشست ششم: "راه و روش خردورزی در امر خیر در کلام امام علی (ع)" برگزار کنندگان: موسسه دارالاکرام با همکاری نشرنی سخنران: دکتر محمد مهدی جعفری زمان: سه شنبه 30 دی ماه 99 در این نشست، با کلام امام علی (ع)، بزرگمردی که معنای خیر خردمندانه را در کلام و رفتارش نشان داد همراه می‌شویم. .

پنجمین نشست خیر و خرد

  موسسه خیریه دارالاکرام با همکاری نشر نی برگزار می کند: موضوع نشست پنجم: شفافیت در سازمان های مردم نهاد سخنران: رضا درمان زمان: سه شنبه 25 آذرماه 99 در این نشست، به سوالات زیر پاسخ داده خواهد شد: ١- چرا شفاف نیستیم؟ ٢- حوزه‌های شفافیت در سمن‌ها چیست؟ ۳- الزامات شفافیت چیست؟ ۴- چگونه شفافیت را در یک سازمان مردم‌ نهاد بررسی کنیم؟

چهارمین نشست خیر و خرد

موسسه خیریه دارالاکرام با همکاری نشر نی برگزار می کند: موضوع نشست چهارم: "اخلاق مدنی، منطق پشتیبان جامعه مدنی در حوادث طبیعی" سخنرانان: دکتر مصطفی ملکیان و دکتر محمدرضا جلایی پور زمان: سه شنبه 27 آبان ماه 99 در این نشست، به موضوع "اخلاق مدنی، منطق پشتیبان جامعه مدنی در حوادث طبیعی"   پرداخته شد.

سومین نشست خیر و خرد

موسسه خیریه دارالاکرام با همکاری نشر نی برگزار می کند: موضوع نشست سوم: "دانش آموزان و کرونا؛ چالش ها و فرصت ها" سخنران: دکتر علی صاحبی زمان: سه شنبه اول مهرماه 99 (مشهد) این نشست در 3 بخش به چالش های والدین با فرزندان، انگیزه زدایی از دانش آموزان، و معلمان و دانش آموزان در این برهه زمانی پرداخته شد.

دومین نشست خیر و خرد

موسسه خیریه دارالاکرام با همکاری نشر نی برگزار می کند: موضوع نشست دوم: رونمایی از کتاب "دیگر دوستی موثر" سخنرانان: دکتر محمد رضا جلایی پور، دکتر مصطفی ملکیان زمان: دوشنبه 2 دی ماه 98 در این نشست، پس از رونمایی از کتاب " دیگر دوستی موثر"، به بحث پویش اجتماعی پرداخته خواهد شد.

اولین نشست خیر و خرد

موسسه خیریه دارالاکرام با همکاری نشر نی برگزار می کند: موضوع نشست اول: بررسی کتاب «اقتصاد فقیر» سخنرانان: دکتر خیرخواهان، دکتر فیضی، دکتر جوشقانی، دکتر کاظمی زمان: سه شنبه ۲۱آبان ماه 98 در این نشست، کتاب  "اقتصاد فقیر برنده جایزه نوبل سال ۲۰۱۹" مورد نقد و بررسی قرار خواهد گرفت.